כתבי עת ועלונים מתמטיים

Pi in the skySample Image

עלון המיועד בעיקר לתלמידי ומורי החטיבה העליונה ומטרתו העיקרית לספק הקשר תרבותי למתמטיקאים.

 

 


 

Scholastic mathSample Image

עלון מתמטי לתלמידים בחטיבת הביניים. ניתן לצפות בעלון לדוגמה. 

 

 

 


Plus magazineSample Image  

המגזין פותח דלת לעולם המתמטיקה, לכל יופיה ויישומיה, על ידי הצגת מאמרים של טובי המתמטיקאים וכותבים מדעיים בנושאים מגוונים כמו אומנות, רפואה, חקר היקום וספורט.      

 


גליונות לחשבון מאת "קשר חם"

אוסף בעיות מתמטיות, סקירות היסטוריות ועוד בהכנת שמואל אביטל


אתג"ר גליונות למתמטיקה הוא כתב עת שיצא לאור בישראל בשנים 1985-2001. לאורך השנים הופיעו בכתב העת מאמרים מקוריים, מאמרים מתורגמים, בעיות וחידות רבות, והוא זכה להשתתפות ערה ותומכת של תלמידי תיכון, סטודנטים ומורים.
האיגוד הישראלי למתמטיקה מציג את גליונות העיתון "אתגר" מן המחצית הראשונה של תקופת פעילותו באתר. החוברות יכולות לספק נושאים מתוחכמים למורים המלמדים כיתות ברמה גבוהה או תלמידים המחפשים אתגר מיוחד.  


 נטגר - אתגר לשוחרי המתמטיקה
נטגר הוא עיתון מתמטי לנוער. אבל לא רק לנוער. הוא מיועד לכל שוחרי המתמטיקה באשר הם. הוא ממשיך את אתגר- גליונות למתמטיקה שיצא לאור בשנים 1985-2001. קדמו לו גליונות מתמטיקה ואתגר כאשר לפניהם היו הדפים למתמטיקה וגליונות למתמטיקה ופיסיקה, שיצאו לאור עוד לפני הקמת המדינה.

 

 


shvavimכתב עת "שבבים" 

"שבבים" היה כתב עת שיצא לאור מטעם קבוצת המתמטיקה, במכון ויצמן למדע, בשנות ה- 70 וה- 80 של המאה העשרים.

מי שהחזיק במושכות היה פרופסור מקסים ברוקהיימר האגדי אשר כראש קבוצה וכראש מחלקה קבע הן סטנדרטים גבוהים והן את האופי של עבודה כפי שכולנו מכירים אותה היום במחלקה (פיתוח, הפעלה ומחקר אקדמיה משולבים לשירות מערכת החינוך). אנשים רבים בחינוך המתמטי בארץ תרמו מכתביהם ל"שבבים".

כתב העת מכיל אוצרות של ממש (פנינים מתמטיות, יהלומים דידקטיים ועוד) אשר יוכלו לספק חומר עבודה נפלא למורים, מורי מורים, מדריכים, מרצים במכללות. ויצמן (יש בעיות יפות) ואף תלמידים שעושים עבודות גמר (בתיכון,  אך גם יכולים להוות השראה לתלמידי רוטשילד ויצמן).

רוב המאמרים הם מקוריים (מעמיתים בארץ) ויש חלק מתורגמים. פה ושם יש גם מאמרים בעלי גוון מחקרי. הנכם מוזמנים "לדפדף" בכל 27 הכרכים ולהתרשם.

תודות לפרופ' אברהם הרכבי.


big small scienceמדע גדול בקטנה – מאמרים בנושא מתמטיקה.

 

 

 

 


 

 

 

Sample Imageמספר חזק 2000 - עיתון למורים למתמטיקה בבתי הספר היסודיים. העיתון החל את דרכו בשנת 1989 בבית ברל עד שנת 2000.

בשנת 2001, עברה מערכת העיתון אל המרכז הארצי למורים למתמטיקה בחינוך היסודי אוניברסיטת חיפה.

 

 

 

 

 

 


http://highmath.haifa.ac.il/images/%D7%9E%D7%97%D7%A7%D7%A8%20%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%9F.PNGמחקר ועיון בחינוך מתמטי כתב-עת אלקטרוני המיועד לכל העוסקים בהכשרה ובהתפתחות מקצועית של מורים למתמטיקה, כמו גם לסטודנטים הלומדים לתארים מתקדמים.

 

 

 

 

 

 

 


על״ה
עלון למורי המתמטיקה

ISSN: 0792-5735 


פיצוחים
פעילויות מתמטיות למורה ולתלמיד


מאגר יישומים דינאמיים
דפי עבודה אינטראקטיביים ויישומים בגאוגברה


תוכנית מוארת חט"ב
פעילויות מתוקשבות על פי תוכנית הלימודים


תוכנית מוארת חט״ע
בקרוב...


 

uohfaculty of educationpedagog logo shalit